Zdravé mňamky

Virtuální krámek, kde na objednávku vyrábím zdravé mlsání, sladké i slané. Vše bez lepku a mléka, minimálně slazené pouze přírodními cukry a ovocem, v raw i non-raw kvalitě. Živá strava dodává tělu energii, podporuje regeneraci a výživu buněk, šetří jeho vlastní energii, kterou můžete vědomě použít na zlepšení kvality Vašeho života i zdraví. 

Ochutná a pochutná si opravdu každý.  Se mnou víte, co jíte, a jíte nejen ústy, ale i očima. 

Vytvářím dobroty z nabídkového listu (je k nahlédnutí na  https://www.magnoliacentrum.cz, ale stále se proměňuje) nebo na přání. Využívám barvy, tvary, potraviny, které dodávají vašemu tělu energii, minimálně zatěžují trávení, jsou chutné nejen k jídlu, ale i k pokoukání. Používám cíleně i léčivé bylinky a květy a nově někdy esenciální oleje od Young Living. Při nesnášenlivosti určité potraviny hledám alternativní řešení. Svým složením dobroty mohou podporovat např. oslabené orgány v těle nebo váš cíl či proces, kterým si procházíte. Vytvářím dorty ("obrázky") na přání, které vyjadřují jedinečnost oslavence. Pro malá pohoštění nebo občerstvení na seminářích, přednáškách a akcích vytvářím dobroty, podporující svým složením cíleně energii, téma nebo ladění akce. Pro individuální objednávky na přání (dortíky a dorty, sušenky a zeleninové krekry malá zdravá pohoštění) pracuji i se záměrem, který skrz snědené dobroty ukotvujeme v těle. 

Ochutnávky průběžně Magnolia centru pro osobní rozvoj a celostní somatickou péči. Domluvíme-li se na objednávce, je obvyklá doba dodání do týdne. Pořádám také několikrát do roka tvořivé hravé dílny zdravého vaření. 

Co můžete ochutnat?

  • zdravé chutné zeleninové krekry "lenbasky" jako alternativa chipsů, také místo chleba nebo crisp bread, jako součást lehké večeře nebo svačinky k zeleninovému salátu. Ze lněného semínka, sezamu, slunečnice a čerstvé zeleniny, plné vlákniny, minerálů a živin, ochucené bylinkami, mořskými řasami a přírodním kořením, bez zbytečné soli a dalších přidaných doplňků, které zatěžují metabolismus. Je možné vytvořit při větší objednávce i chuťové variace na přání.
  • zdravé minisušenky, tyčinky, minidortíčky, koláčky, cereálie z oříšků a ovoce
  • větší i menší raw dorty, narozeninové nebo k jiné příležitosti, s živým obrázkem, individuálně podle Vašeho přání.  Mohu "na míru" vyrobit převážně ze surovin, které podporují zdravou funkci určitého orgánu nebo individuálně právě pro podporu zdraví Vašeho nebo toho, pro koho dort objednáváte  


Moje cesta: 

Před třemi lety mi přišla do cesty raw strava. Na víkendovém semináři o huně a ho´oponopono jsem se potkala se dvěma lidmi, kteří se živili raw stravou. Jednou z nich byla Eva Kafková, tehdejší spolumajitelka raw restaurace Secret of raw, která nás pozvala na ochutnávku. Do té doby jsem byla dlouhou dobu vegetarián, a zajímala jsem se o to, co jím, a aby to v rámci možností bylo zdravé. O tzv. "živé stravě" jsem nevěděla naprosto nic. První setkání s raw stravou mi přineslo nový prožitek. Nejen chuťový, ale zejména duchovní. Následujících 24 h jsem prožila na cestě k sobě, k tomu, co mne vyjadřuje, obrovsky se mi probudila kreativita, měla jsem najednou spoustu nápadů, malovala jsem, odmítala jsem dělat "nesmyslné" činnosti, které mne nevyjadřovaly. Druhé setkání s určitým odstupem bylo trochu jiné, ale vlastně podobné. Kromě přílivu kreativity jsem cítila hluboké spojení s Matkou Zemí a jejími kvalitami. Chtěla jsem se dovědět něco víc, absolvovala jsem několik kurzů a začala objevovat, hrát si a tvořit.

V běžném životě nejsem striktní vitarián. Mám zcela přirozeně různě dlouhá období, kdy tělo vyžaduje převážně "živou stravu", protože cítí, že mu dělá dobře. A pak jsou období, kdy si ráda dám také tepelně upravenou zeleninu, luštěniny, obiloviny, kvalitní sýr, domácí máslo, biovajíčka, upeču dobrý koláč. Běžné pečivo jím minimálně, ale občas peču dobrý kváskový chléb, na kterém si pochutnávám já i přátelé. Občas docela normálně "zhřeším", ale učím se vychutnat si to a následně pomoci tělu opět se harmonizovat. Ráda v rámci možností vím, z čeho vařím, používám kvalitní suroviny, i v biokvalitě nebo z prověřených zdrojů. Mým záměrem je tvořit cokoli s láskou a vědomě. 

Pojďte ochutnat i Vy....